Skip links

Διδακτικό προσωπικό

Το ΙΙΕΚ του Επιμελητηρίου Ηρακλείου – Τεχνικών Σχολών είναι αφιερωμένο στην παροχή υψηλής ποιότητας εκπαιδευτικών προγραμμάτων και την ανάπτυξη των επαγγελματικών δεξιοτήτων των σπουδαστών. Επεκτείνουμε την ομάδα μας και αναζητούμε εξειδικευμένο εκπαιδευτικό προσωπικό για να μας συνοδεύσει σε αυτήν την αποστολή.

Απαιτούμενα προσόντα και δεξιότητες:
• Εμπειρία στην εκπαίδευση ή την επαγγελματική κατάρτιση
• Γνώση του συγκεκριμένου επαγγελματικού κλάδου και των απαιτούμενων δεξιοτήτων
• Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα να δημιουργείτε ανοιχτό και φιλικό περιβάλλον μάθησης
• Ευελιξία και διάθεση για συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη προσωπικών δεξιοτήτων

Καθήκοντα και ευθύνες:
• Σχεδιασμός και υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων σύμφωνα με τις ανάγκες των σπουδαστών
• Παρακολούθηση της προόδου και αξιολόγηση των σπουδαστών
• Παροχή συμβουλευτικής υποστήριξης και καθοδήγησης για την επαγγελματική τους ανάπτυξη
• Συνεργασία με άλλα μέλη της εκπαιδευτικής ομάδας και διοικητικό προσωπικό

Αν είστε ένας ενθουσιώδης εκπαιδευτικός με πάθος για την επαγγελματική κατάρτιση και τη μετάδοση γνώσεων, παρακαλούμε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα .
Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.

Ειδικότητες εκπαιδευτών – συνεργατών
1. Πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΑΤΕΙ κατεύθυνσης Πληροφορικής
2. Ηλεκτρονικοί Μηχανικοί ΑΕΙ/ΑΤΕΙ ή Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί με κατεύθυνση Μηχανικού Η/Υ
3. Μηχανικοί Η/Υ
4. Φυσικοί Ραδιοηλεκτρολόγοι
5. Πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΤΕΙ Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας
6. Πτυχιούχοι ΤΕΙ Τουριστικών Επιχειρήσεων ή Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων.
7. Πτυχιούχοι Νομικής Σχολής
8. Πτυχιούχοι της Φιλοσοφικής Σχολής
9. Πτυχιούχοι τμήματος τεχνολογίας τροφίμων ή/και τμημάτων χημικών, χημικών μηχανικών
10. Πτυχιούχοι σχολής μαγειρικής , με 5ετή εμπειρία στην εκπαίδευση ή στο επάγγελμα του μαγείρου
11. Πτυχιούχοι σχολής Αρτοποιίας – Ζαχαροπλαστικής, με 5ετή εμπειρία στην εκπαίδευση ή στο επάγγελμα του αρτοποιού-        ζαχαροπλάστη
12. Πτυχιούχοι με μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Αεροδρομίων ή στη Διοίκηση Αεροπορικών Εταιρειών
13. Πτυχιούχοι ΑΕΙ Αγγλικής Φιλολογίας
14. Πτυχιούχοι ΑΕΙ Γαλλικής Φιλολογίας
15. Πτυχιούχοι ΑΕΙ Γερμανικής Φιλολογίας
16. Πτυχιούχοι ΑΕΙ Αρχιτεκτονικής
17. Απόφοιτοι Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών
18. Πτυχιούχοι ΤΕΙ Διακοσμητικής

Φυσικούς Ραδιοηλεκτρολόγους

Μαθήματα : ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ – ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ – ΨΗΦΙΑΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ

Πτυχιούχους ΑΕΙ/ΤΕΙ Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας

Μαθήματα : ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ – MARKETING – ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ – ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ MARKETING -ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ – ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ – ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ – ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ – ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ

Πτυχιούχους ΤΕΙ Τουριστικών Επιχειρήσεων ή Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων.

Μαθήματα : ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ – ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟΙ ΝΑΥΛΟΙ- ΕΚΔΟΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ –  ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ – ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ & ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ – ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ – ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ -ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ -ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ  – BAR – ΟΙΝΟΛΟΓΙΑ

Πτυχιούχους Νομικής Σχολής

Μαθήματα : ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ – ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ (IATA – UFTAA – ICAO – BSP)

Πτυχιούχους της Φιλοσοφικής Σχολής

Μάθημα : ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

Πτυχιούχους τμήματος τεχνολογίας τροφίμων ή/και τμημάτων χημικών, χημικών μηχανικών.

Μαθήματα : ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ  – ΠΡΩΤΕΣ ΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΡΤ.-ΖΑΧ – ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (HACCP) – ΥΓΙΕΙΝΗ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ – ΟΙΝΟΛΟΓΙA

Πτυχιούχους σχολής μαγειρικής , με 5ετή εμπειρία στην εκπαίδευση ή στο επάγγελμα του μαγείρου.

Μαθήματα : ΤΕΧΝΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ – ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ-ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ

Πτυχιούχους σχολής Αρτοποιίας – Ζαχαροπλαστικής, με 5ετή εμπειρία στην εκπαίδευση ή στο επάγγελμα του αρτοποιού-ζαχαροπλάστη.

Μάθηματα :  ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ – ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ- ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ  – ΠΡΩΤΕΣ ΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΡΤ.-ΖΑΧ. – ΑΡΤΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ – ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ

Πτυχιούχος με μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Αεροδρομίων ή στη Διοίκηση Αεροπορικών Εταιρειών

 Μαθήματα : ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ – ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ – ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ CARGO

Πτυχιούχους  ΑΕΙ Αγγλικής Φιλολογίας

Πτυχιούχους ΑΕΙ Γαλλικής Φιλολογίας

Πτυχιούχους ΑΕΙ Γερμανικής Φιλολογίας

Επιθυμητά προσόντα : Πιστοποίηση Εκπαιδευτών Ενηλίκων Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.

Πληροφορίες μόνο στο iek@katartisi.gr

 Δευτέρα – Παρασκευή  : 09:00-16:00  2810.331580